Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Drugie spotkanie Lokalnych Klubów Kodowania w Warszawie. 1 i 2 grudnia 2017 r.

Utworzono dnia 04.12.2017
Czcionka:

1 i 2 grudnia w Warszawie odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli Lokalnych Klubów Kodowania, które działają w ramach projektu Link do przyszłości. Zorganizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy i wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami. W zjeździe udział wziął także nasz przedstawiciel Mateusz, który na sesji poświęconej wymianie doświadczeń przedstawił prezentacje na temat łabiszyńskiego Lokalnego Klubu Kodowania, a konkretnie naszego udziału w Walkach Robotów  MiniSUMO na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

W ramach spotkania odbyły się także 3 warsztaty :

1)Programowanie przez granie (w Minecrafta!) Gry komputerowe to jedna z ulubionych rozrywek dzieci i młodzieży. Na szczycie popularności od kilku lat utrzymuje się Minecraft – gra o dużym walorze edukacyjnym, pobudzająca kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia. Od niedawna grając w Minecrafta można uczyć się również programowania!

2)Programowanie z robotami (Photon!) O tym, jak roboty edukacyjne podnoszą atrakcyjność zajęć z kodowania nie trzeba już chyba nikogo przekonywać! Uczestnicy tym razem  poznali Photona – robota stworzonego przez studentów z Politechniki Białostockiej, któremu “Link do przyszłości” kibicuje od samych początków.

3) Konstruowanie i programowanie (z BeCreo!) 

Dzięki udziałowi w spotkaniu nasz Klub będzie działał jeszcze lepiej.

Relacja na fb Linku do przyszłości

2 spotkanie Lokalnych Klubów Kodowania w Warszawie. 1 i 2 grudnia 2017 r.

Utworzono dnia 04.12.2017, 12:22

Zegar

Pogoda

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 170

W tym miesiącu: 443

W poprzednim miesiącu: 800

Wszystkich: 44977