Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy po odbiór kart bibliotecznych. 25.01.2017 r.

Utworzono dnia 28.01.2017
Czcionka:

Od nowego roku 2017 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy uruchomiła nową usługę, wypożyczanie elektroniczne. Z naszego katalogu korzystać można już od kilku lat . Dotychczas można było sprawdzać jakie książki posiadamy w swojej ofercie. Obecnie biblioteka główna ma już wprowadzone 100 % księgozbioru. (Nadal można sprawdzać książki z filii w Jeżewie, w którym jest już 98 %  i Lubostroniu).  Skoro wprowadzono wszystkie książki postanowiliśmy wprowadzić do systemu także czytelników. Na dzień 25 stycznia zarejestrowano 320  czytelników. Rejestracji  dokonujemy podczas wizyty w bibliotece, gdyż trzeba okazać dowód osobisty, a podstawą zapisu jest pesel. Każdy czytelnik otrzymuje swoją plastikową  kartę biblioteczną  z numerem, danymi biblioteki , którą powinien okazywać podczas wizyt w bibliotece. Karta także służy do rejestracji  w naszym katalogu online, który jest podłączony do naszej strony internetowej w zakładce Katalog. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu można sprawdzać stan swoich wypożyczeń, można sprawdzać dostępne książki i ewentualnie rezerwować.  Oczywiście w tej chwili nie wszyscy wcześniej zapisani do biblioteki są już w systemie bibliotecznym, tylko w katalogu kartkowym i ich wypożyczenia są nie ujęte w systemie. Muszą nas odwiedzić w celu zapisania się.

Łabiszyńska biblioteka jako jedyna w podregionie bydgoskim otrzymała dotację w ramach progranu Instytutu Książki  „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”  pod nazwą "Nowoczesne i sprawne funkcjonowanie biblioteki w Łabiszynie" . Dofinansowanie  w kwocie 26.000,00 złotych, wartość całego projektu to 33521,37zł. w ramach , którego zakupiliśmy m.in. nowy serwer do systemu bibliotecznego Makplus, drukarkę kodów kreskowych, farewell do ochrony danych,  czytnik i komputery.  To także przyczyniło się do szybszego wprowadzenia elektronicznego katalogu. Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych.

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” realizuje następujące cele:

- podniesienie standardu bibliotek poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online;

- zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych, poprzez odpowiednie wyposażenie bibliotek.

Zapraszamy serdecznie do biblioteki :)