Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK i omówienie książki P. Patrick „Osobliwe szczęście Arthura Peppera”. 19.06.2018 r.

Utworzono dnia 27.06.2018
Czcionka:

Arthur Pepper, bohater książki, po śmierci swojej żony znajduje bransoletkę z przywieszkami, której nigdy u Miriam nie widział. Sądzi więc, że miała ona przed nim jakieś tajemnice. Sytuacja ta powoduje wiele zmian w jego życiu. Arthur  rozpoczyna wędrówkę, by odkryć sekrety swojej ukochanej żony sprzed czasów małżeństwa. Wyprawa ta zmienia jego życie o 180 stopni…

Uczestniczki naszego Dyskusyjnego Klubu Książki uznały, że książka ta jest świetną lekturą na wakacje. „To ciepła, urocza i poruszająca powieść” – zaznaczyła jedna z pań, a większość uczestniczek spotkania zgodziła się z jej zdaniem. Inna pani dodała, że momentami książka jest zabawna, a czasem wzruszająca. Opowiada o samotności po stracie bliskiej osoby, a jednocześnie pokazuje, że tylko od nas zależy, czy będziemy tkwić w przeszłości czy też się podniesiemy, by dalej żyć. Świetnym podsumowaniem wydaje się być poniższy cytat z powieści:

„Myślę, że ludzie, którzy tracą kogoś bliskiego, reagują na dwa sposoby. Jedni trzymają się kurczowo przeszłości, inni otrzepują ręce i żyją dalej"

Spotkanie odbyło się o 17.00 w dniu pierwszego meczu naszej reprezentacji więc i była okazja do kibicowania.

Dyskusyjny Klub Książki. 2018

Utworzono dnia 01.02.2018, 13:42

Zegar

Pogoda

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 170

W tym miesiącu: 443

W poprzednim miesiącu: 800

Wszystkich: 44977